Romania Feminin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

29:21 15:9
Duminicã, 11 decembrie 2016 /
ROMANIA vs UNGARIA
Campionatul European 2016
31:26 15:13
Vineri, 09 decembrie 2016 /
ROMANIA vs CROATIA
Campionatul European 2016
22:17 11:9
Miercuri, 07 decembrie 2016 /
ROMANIA vs RUSIA
Campionatul European 2016
23:21 13:11
Luni, 05 decembrie 2016 /
NORVEGIA vs ROMANIA
Campionatul European 2016
30:26 12:13
Sâmbãtã, 26 noiembrie 2016 /
ROMANIA vs ROMANIA B
Trofeul Carpati 2016
27:28 13:14
Duminicã, 14 august 2016 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Olimpiada Rio 2016
24:21 13:11
Vineri, 12 august 2016 /
ROMANIA vs SPANIA
Olimpiada Rio 2016
25:21 11:9
Miercuri, 10 august 2016 /
ROMANIA vs MUNTENEGRU
Olimpiada Rio 2016
13:26 9:14
Luni, 08 august 2016 /
ROMANIA vs BRAZILIA
Olimpiada Rio 2016
19:23 9:11
Duminicã, 07 august 2016 /
ROMANIA vs ANGOLA
Olimpiada Rio 2016
20:23 9:9
Sâmbãtã, 04 iunie 2016 /
ROMANIA vs BELARUS
Calificare Campionatul European 2016
24:34 11:20
Miercuri, 01 iunie 2016 /
LITUANIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
23:23 15:11
Duminicã, 20 martie 2016 /
ROMANIA vs MUNTENEGRU
Turneu preolimpic 2016
36:19 17:10
Sâmbãtã, 19 martie 2016 /
ROMANIA vs URUGUAY
Turneu preolimpic 2016
32:25 19:13
Vineri, 18 martie 2016 /
ROMANIA vs DANEMARCA
Turneu preolimpic 2016
32:29 20:15
Marþi, 15 martie 2016 /
SUEDIA vs ROMANIA
Pregatire
27:17 12:8
Duminicã, 13 martie 2016 /
NORVEGIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
25:20 16:9
Miercuri, 09 martie 2016 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Calificare Campionatul European 2016
31:22 15:8
Duminicã, 20 decembrie 2015 /
ROMANIA vs POLONIA
Campionatul Mondial 2015
33:35 14:17
Vineri, 18 decembrie 2015 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Campionatul Mondial 2015
31:30 13:10
Miercuri, 16 decembrie 2015 /
ROMANIA vs DANEMARCA
Campionatul Mondial 2015
25:22 13:8
Duminicã, 13 decembrie 2015 /
ROMANIA vs BRAZILIA
Campionatul Mondial 2015
27:30 16:17
Vineri, 11 decembrie 2015 /
ROMANIA vs RUSIA
Campionatul Mondial 2015
22:26 10:13
Joi, 10 decembrie 2015 /
ROMANIA vs NORVEGIA
Campionatul Mondial 2015
18:26 12:13
Marþi, 08 decembrie 2015 /
ROMANIA vs SPANIA
Campionatul Mondial 2015
36:20 18:12
Luni, 07 decembrie 2015 /
ROMANIA vs KAZAHSTAN
Campionatul Mondial 2015
47:14 23:3
Sâmbãtã, 05 decembrie 2015 /
ROMANIA vs PUERTO RICO
Campionatul Mondial 2015
30:33 15:12
Miercuri, 02 decembrie 2015 /
SUEDIA vs ROMANIA
Pregatire
36:23 17:10
Duminicã, 29 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs CUBA
Pregatire
31:26 16:13
Sâmbãtã, 28 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs CEHIA
Pregatire
27:29 11:17
Joi, 26 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs FRANTA
Pregatire
23:25 0:0
Duminicã, 11 octombrie 2015 /
BELARUS vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
29:20 0:0
Joi, 08 octombrie 2015 /
ROMANIA vs LITUANIA
Calificare Campionatul European 2016
24:28 12:11
Sâmbãtã, 13 iunie 2015 /
ROMANIA vs SERBIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
26:32 13:17
Sâmbãtã, 06 iunie 2015 /
SERBIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
27:19 13:9
Vineri, 20 martie 2015 /
ROMANIA vs BRAZILIA
Trofeul Carpati
19:24 9:11
Miercuri, 17 decembrie 2014 /
POLONIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
20:22 14:9
Luni, 15 decembrie 2014 /
SPANIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
20:19 10:8
Sâmbãtã, 13 decembrie 2014 /
UNGARIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
23:22 12:9
Joi, 11 decembrie 2014 /
ROMANIA vs UKRAINA
Campionatul European 2014
29:29 16:12
Marþi, 09 decembrie 2014 /
ROMANIA vs DANEMARCA
Campionatul European 2014
27:19 16:7
Duminicã, 07 decembrie 2014 /
NORVEGIA vs ROMANIA
Campionatul European 2014
23:26 10:13
Duminicã, 30 noiembrie 2014 /
GERMANIA vs ROMANIA
Pregatire
23:27 11:18
Sâmbãtã, 29 noiembrie 2014 /
GERMANIA vs ROMANIA
Pregatire
31:33 16:14
Duminicã, 12 octombrie 2014 /
ROMANIA vs RUSIA
Pregatire
28:20 16:9
Sâmbãtã, 11 octombrie 2014 /
ROMANIA vs RUSIA
Pregatire
28:31 12:14
Vineri, 10 octombrie 2014 /
ROMANIA vs RUSIA
Pregatire
28:22 16:15
Miercuri, 08 octombrie 2014 /
UNGARIA vs ROMANIA
Pregatire
32:20 15:6
Duminicã, 15 iunie 2014 /
ROMANIA vs BELARUS
Calificare Campionatul European 2014
28:30 13:14
Miercuri, 11 iunie 2014 /
BELARUS vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2014
31:25 14:12
Sâmbãtã, 29 martie 2014 /
ROMANIA vs GERMANIA
Pregatire
33:32 17:16
Vineri, 28 martie 2014 /
ROMANIA vs GERMANIA
Pregatire

Programul competitional anul 2017


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 13-19.03.2017 PREGATIRE IZVORANI
2 23-28.05.2017 PREGATIRE GYOR
3 28.05 15.06.2017 PREGATIRE SI JOCURI ROU-AUSTRIA
4 02-09.07.2017 PREGATIRE SI JOCURI AMICALE ROU - ESP (MONZON SPANIA)
5 22.09-02.10.2017 PREGATIRE LA RM. VALCEA SI JOCURI CALIF. C.E. 2018 FRANTA
6 27.09.2017 ROU-AUT (RM VALCEA)
7 01.10.2017 POR-ROU (LUSO -PORTUGALIA)
8 20.11.2017-27.11.2017 PREGATIRE SI TROFEU CARPATI (CRAIOVA)
9 01-18.12.2017 C.M. GERMANIA 2017

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.
Nr. Nume Prenume Echipa
2 Parvut Aneta SCM Craiova
3 Szucs Gabriella HCM Baia Mare
3 Petrescu Diana SCM Craiova
4 BONDAR Oana Carmina ASC Corona 2010 Brasov
6 PINTEA Crina Elena HC Zalau
6 Pintea Crina HC Turingen
7 Nechita Adriana HCM Baia Mare
7 NECHITA Adriana Nicoleta HCM Baia Mare
8 Neagu Cristina Budugnost / Podgorica
8 NEAGU Cristina Georgiana ZRK Buducnost Podgorica
9 Bradeanu Aurelia CSM Bucuresti
9 BRADEANU Aurelia ASC Corona 2010 Brasov
10 TACALIE Adriana Gabriela ASC Corona 2010 Brasov
11 Perianu Gabriela HCM Baia Mare
11 PERIANU Gabriela HC Dunarea Braila
12 Munteanu Ionica HCM Baia Mare
13 Marin Luciana HCM Baia Mare
15 Elisei Ardean HCM Baia Mare
15 ARDEAN-ELISEI Valentina Neli HCM Baia Mare
16 DEDU Denisa Stefania ASC Corona 2010 Brasov
17 CIUCIULETE Georgiana Andreia HC Zalau
19 ZAMFIR Cristina ASC Corona 2010 Brasov
22 Manea Oana CSM Bucuresti
23 BABEANU Daniela Elena HCM Roman
27 HOTEA Camelia ASC Corona 2010 Brasov
30 Ungureanu Paula HCM Baia Mare
30 UNGUREANU Paula Claudia HCM Baia Mare
36 Tanasie Ana-Maria HCM Baia Mare
55 Geiger Melinda HCM Baia Mare
77 Buceschi Eliza HC Turingen
85 CHINTOAN Florina Maria U Alexandrion Cluj
88 Vizitiu Patricia HCM Baia Mare
89 Chiper Laura CS Corona 2010 Brasov
89 CHIPER Laura ASC Corona 2010 Brasov

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ADESPI-MOLNAR ANDREEA
HCM RM VALCEA
1990
ARDEAN ELISEI VALENTINA
SCM CRAIOVA
1982
BACAOANU RALUCA
HCM RM VALCEA
1989
BADEA ALEXANDRA
HCM RM VALCEA
1998
BAZALIU BIANCA
CSM BUCURESTI
1996
BERBECE ANA MARIA
U CLUJ
1998
BUCESCHI ELIZA
CORONA BRASOV
1993
BUCUR DARIA
CORONA BRASOV
1999
CHIPER LAURA
CORONA BRASOV
1989
CHIRICUTA ANDREEA
ASC CORONA
1994
CIUCA DIANA
CNE RM VALCEA
2000
CRAIU FLORENTINA
HCM RM VALCEA
1997
DEDU DENISA
SIOFOK
1994
DINCA NICOLETA
CSM BISTRITA
1988
DINDILIGAN ALEXANDRA
U CLUJ
1996
DRAGUT ANA MARIA
HC ZALAU
1990
DUMANSKA YULIYA
SCM CRAIOVA
1996
FLORIANU CRISTINA
SCM CRAIOVA
1989
GAVRILA MARIA
HCM RM VALCEA
1995
GEIGER MELINDA
BREST BRETANGE
1989
ILIE ALINA
CSM SLOBOZIA
1996
ILIE FLORENTA
CSU STIINTA BUCURESTI
1996
IRIMIA RALUCA
HC ZALAU
1990
LASLO CRISTINA
BUDUCNOST
1996
LEUSTEAN IONELA
CSM BUCURESTI
1999
NEAGU CRISTINA
CSM BUCURESTI
1988
PASCA MIRELA
MAGURA CISNADIE
1985
PERIANU GABRIELA
SIOFOK
1994
PINTEA CRINA
ISSY PARIS
1990
POPA ANA MARIA
CSM ROMAN
1990
POPA ANDREEA
CS RAPID USL Metrou Buc.
2000
POPA LAURA
ASC CORONA BRASOV
1994
PRICOPI ANDREEA
SCM CRAIOVA
1994
SERBAN ELENA
CS GALATI
1994
SZABO SILVIA
CSM BISTRITA
1996
SZUCS GABRIELLA
HC DUNAREA BRAILA
1984
TAMAS LARISA
HC ZALAU
1994
TANASIE ANA MARIA
HCM RM VALCEA
1995
TATAR TIMEEA
ASC CORONA BRASOV
1989
TIRCA SORINA
ASC CORONA BRASOV
1999
TIRON BIANCA
ASC CORONA BRASOV
1995
TOMESCU CINTHYA
ASC CORONA BRASOV
1991
UDRISTIOIU ANETA
CSM BUCURESTI
1989
VOICU ELENA
HC DUNAREA BRAILA
1990
ZAMFIRESCU MADALINA
DEBRECEN
1994

Staff nationala

MARTIN AMBROS
antrenor principal
PASCA HORATIU
antrenor secund
FORT MAURI JAUME
antrenor portari
CIOCOIU FLORIN
medic
IONESCU ADRIAN
maseur
MARASTEANU CLAUDIU
maseur
TONITA FLORENTINA
psiholog