Romania Masculin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

30:21 17:9
Marþi, 03 ianuarie 2017 /
ROMANIA vs GERMANIA
Pregatire
28:23 11:9
Duminicã, 06 noiembrie 2016 /
ROMANIA vs POLONIA
Calificare Campionatul European 2018
23:26 10:13
Miercuri, 02 noiembrie 2016 /
BELARUS vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
32:21 17:10
Duminicã, 10 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Calificare Campionatul European 2018
Romania: Irimus Ionut, Ramba Ionut 4, Mihalcea Andrei 4, Ghionea Valentin 3, Popescu Mihai, Sadoveac Marius 3, Fenici Cristian 1, Rohozneanu Mihai, Novanc Marius 1, Csepreghi Alexandru 4, Oprea Dragos 4, Georgescu Ionut 3, Savenco Andrei, Sandru Ciprian 2, Negru Nicusor 1, Dospinescu Florin 2. Antrenor principal: Aihan Omer; Antrenor secund: Iacob Sandu
27:30 15:13
Miercuri, 06 aprilie 2016 /
ISRAEL vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut 1, Mihalcea Andrei 4, Ghionea Valentin 6, Popescu Mihai, Sadoveac Marius, Fenici Cristian 3, Rohozneanu Mihai, Novanc Marius 3, Csepreghi Alexandru 4, Oprea Dragos 5, Georgescu Ionut 1, Savenco Andrei 1, Sandru Ciprian, Grigoras Demis, Negru Nicusor 2. Antrenor principal: Aihan Omer; Antrenor secund: Iacob Sandu
28:30 16:15
Sâmbãtã, 16 ianuarie 2016 /
ITALIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
32:29 15:15
Joi, 14 ianuarie 2016 /
ROMANIA vs AUSTRIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
36:29 19:11
Duminicã, 10 ianuarie 2016 /
ROMANIA vs FINLANDA
Calificare Campionatul Mondial 2017
35:22 13:12
Duminicã, 08 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs ITALIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
27:24 13:9
Miercuri, 04 noiembrie 2015 /
AUSTRIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
44:25 23:13
Duminicã, 14 iunie 2015 /
ROMANIA vs ITALIA
Calificare Campionatul European 2018
22:28 10:13
Miercuri, 10 iunie 2015 /
ITALIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
27:27 14:13
Luni, 29 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
27:26 10:13
Duminicã, 28 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
23:23 12:12
Sâmbãtã, 27 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
16:30 10:15
Sâmbãtã, 01 noiembrie 2014 /
KOSOVO vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
36:24 17:10
Miercuri, 29 octombrie 2014 /
ROMANIA vs KOSOVO
Calificare Campionatul European 2018
27:21 15:7
Duminicã, 15 iunie 2014 /
SUEDIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
24:25 9:8
Sâmbãtã, 07 iunie 2014 /
ROMANIA vs SUEDIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
34:30 17:15
Joi, 29 mai 2014 /
UNGARIA vs ROMANIA
Pregatire
32:29 15:13
Sâmbãtã, 05 aprilie 2014 /
FINLANDA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
32:30 16:14
Miercuri, 02 aprilie 2014 /
ROMANIA vs FINLANDA
Calificare Campionatul European 2016

Programul competitional anul 2017


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 02-09.01.2017 Turneu pregatire - Germania/Elvetia
2 09-13.01.2017 Pregatire - Bucuresti
3 30.04-03.05.2017 Pregatire - Bucuresti/Cluj
4 04.05.2017 Joc calif CE 2018 ROU-SRB - Baia Mare
5 07.05.2017 Joc calif CE 2018 SRB-ROU - Kragujevac, SRB
6 09-14.06.2017 Pregatire - Bucuresti/Cluj
7 15.06.2017 Joc calif CE 2018 ROU-BLR - Bucuresti
8 18.06.2017 Joc calif CE 2018 POL-ROU - Gdansk, POL
9 21-25.10.2017 Pregatire - Bucuresti
10 25-29.10.2017 Joc bilaterale - Portugalia(Porto)
11 18-23.12.2017 Pregatire - Spania(Barcelona)
12 02-04.01.2018 Pregatire
13 04-07.01.2018 Trofeul Carpati
14 07-10.01.2018 Pregatire
15 11-15.01.2018 Grupa Calificare CM2019 - Italia

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ADRIAN IONUT IRIMUS
DINAMO BUCURESTI
22 august 1987
ADRIAN THENGEA
POTAISSA TURDA
08 ianuarie 1992
ALBERT CRISTESCU
MINAUR BAIA MARE
30 mai 1992
ALEX SIMICU
SAINT RAPHAEL
08 octombrie 1988
ALEXANDRU BUCATARU
MINAUR BAIA MARE
04 noiembrie 1995
ALEXANDRU CSEPREGHI
US CRETEIL
28 martie 1987
ALEXANDRU GURANESCU
POLITEHNICA TIMISOARA
20 august 1996
ANDRAS SZASZ
CSM BUCURESTI
24 ianuarie 1994
ANDREI EUGEN CIUTACU
CNOT BRASOV
15 noiembrie 1996
ANDREI MIHALCEA
HC ODORHEI
15 august 1987
ATTILA EROS
CSM FOCSANI
31 iulie 1992
BOGDAN CRICIOTOIU
BERGISCHER HC SOLINGEN
13 martie 1990
BOGDAN MOISA
DOBROGEA SUD CONSTANTA
30 ianuarie 1993
CHIKE ONYEJEKWE
CSM BUCURESTI
09 decembrie 1986
CIPRIAN DANIEL BOBEICA
STIINTA BACAU
29 aprilie 1994
CIPRIAN SANDRU
DINAMO BUCURESTI
27 februarie 1991
CLAUDIU SIMICU
POLITEHNICA TIMISOARA
08 septembrie 1994
COSMIN CAPOTA
DINAMO BUCURESTI
13 mai 1990
CRISTIAN FENICI
POLITEHNICA TIMISOARA
13 februarie 1986
CSOG VENCEL
HC ODORHEI
26 iunie 1997
DAN EMIL RACOTEA
WISLA PLOCK
21 iulie 1995
DAN SAVENCO
DINAMO BUCURESTI
12 octombrie 1985
DANIEL BERA
DINAMO BUCURESTI
26 mai 1990
DARIUS MAKARIA
BM SINFIN
02 februarie 1993
DEMIS GRIGORAS
GRUNDFOS TATABANYA
30 iunie 1993
GABRIEL BUJOR
HC VASLUI
08 noiembrie 1990
GEORGICA CINTEC
POTAISSA TURDA
22 aprilie 1990
IONUT IANCU
GRUNDFOS TATABANYA
18 februarie 1994
IONUT RAMBA
CSM BUCURESTI
08 februarie 1991
JAVIER HUMET
CSM BUCURESTI
22 ianuarie 1990
JOSEF ANDY BUZZLE
FC BARCELONA
03 mai 1999
MARIUS MOCANU
DINAMO BUCURESTI
09 decembrie 1986
MARIUS SADOVEAC
TREMBLEY EN FRANCE
07 mai 1985
MIHAI BUJOR
HC VASLUI
08 noiembrie 1990
MIHAI POPESCU
SAINT RAPHAEL
15 martie 1985
NICUSOR NEGRU
NEGRU NICUSOR
24 mai 1994
OCTAVIAN BIZAU
STEAUA BUCURESTI
21 noiembrie 1997
PAVEL RAZVAN
POTAISSA TURDA
23 august 1987
RADU LAZAR
POTAISSA TURDA
19 septembrie 1987
RAMON SOMLEA
CSM BUCURESTI
20 februarie 1994
ROBERT MILITARU
CSM BUCURESTI
04 ianuarie 1994
ROLAND THALMAIER
POTAISSA TURDA
15 septembrie 1996
VALENTIN GHIONEA
WISLA PLOCK
29 aprilie 1984
VIOREL FOTACHE
DUNAREA CALARASI
15 mai 1989
VLAD ADRIAN ROTARU
CSM BUCURESTI
01 iulie 1994

Staff nationala

PASCUAL-FUERTES XAVIER
antrenor principal
VOICA ELIODOR
antrenor secund
MAURI-FORT JAUME
antrenor portari
CIOCOIU FLORIN
doctor
CUCU VALENTIN
kinetoterapeut
GHENEA CATALIN
asistent medical
CHEREGI RADU
asistent performance
MARIUS PINTEA
asistent comunicatii